Tábor s Šamanem

1.-11.8.2021

Cena za dítě: 4.730,-

Tábor s Šamanem je dětským táborem zaměřeným na děti ve věku od 8 do 13 let. Už jeho název vypovídá o tématu táborové hry a činnostech, kterým se budou děti věnovat. Samozřejmostí je také současný život a příroda kolem nás, a proto nikdo nebude ochuzen o koupaliště, hry v přírodě a na hřišti.

Tábořištěm se stane Rekreační Zařízení Hájenka, které od letošního roku disponuje zrekonstruovanou kuchyní dle platných norem a uzpůsobeným režimem dbajícím zvláště na hygienické požadavky pro rekreace dětí tak, aby si neodvezli z tábora covid nebo jiné neduhy.


O zdravotní péči se po celou dobu konání tábora bude starat slečna Šárka Strenzlová, způsobilá nemocniční sestra se zkušenostmi jak ambulantními tak z nedávného kritického období pandemie. Zároveň děti naučí, jak se při různých zraněních ošetřit a jak k tomu využít cokoli, co bude zrovna po ruce.

Na ochranu před sluníčkem a péči o zdravé tělo dohlídne paní Marta Vančuříková, majitelka Domu Ženské Harmonie a přední odbornice na využívání bylinných extraktů a míchání olejů pro masérské i kondiční účely. Naučí děti namíchat si olejíček na rekondici těla, odpuzující komáry, na poraněnou pokožku a povykládá málo známé taje o bylinkách.

Hlavní ikonou tábora je náš licencovaný šaman, pan Jarek Novák. Díky jeho ochotě můžeme takto tématický tábor uspořádat. Naučí děti uplést si Lapač snů, který jim zůstane, při večerních ohních jim bude vyprávět o životě severoamerických i jihoamerických indiánů a zážitky ze svých toulek po Peru, naučí děti bubnovat v šamanských rytmech na bubínky, které od nás dostanou jako památku. 

Vše se točí okolo pobybu. A protože tanec patří k šamanským praktikám na celém světě, přislíbila svoji účast také paní Jana Norková, lektorka tanců. Děti si vyzkouší, jak rozpohybovat svoje tělo v rytmu, naučí se Havajské a jiné tance, které ve svých programech pro mládež má.

A protože jsme živí z jídla, nesmíme zapomnět na stravování. O to se postará Jakub Montag, provozovatel RZ Hájenka a šéfkuchař Divadelní restaurace v Luhačovicích. Nemáme problém s oprávněnými dietami ani alergiky. Děti si pod dozorem vyzkouší, jak vařili indiánské ženy na ohni v kotlíkách a vyrobí si vlastní pečivo.

A pokud to vyjde, přijedou nám šamanský táborák uhasit pozvaní Hasiči a poučí děti o bezpečnosti hrátek s tímto živlem.

Přihlášky na tábor: